O nas - pasja z tradycją

FLYTECH jest firmą, która skupia swój profil działalności na lotnictwie ultralekkim. Początki lotnictwa w naszej rodzinie sięgają roku 1974. gdzie lotnictwo ewaluowało od modeli swobodnie latających, szybowców, lotni i w końcu motolotni. Ojciec Romuald przekazał pasję synom a ja jako „średni syn” ze względu na deficyt instruktorów w południowo-zachodniej Polsce, postanowił rozwijać motolotniarstwo w tej części Kraju.

Od roku 2014. świadczymy usługi z zakresu obsługi technicznej motolotni, samolotów ultralekkich oraz wiatrakowców. Prowadzimy od 2017r. szkolenia do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota motolotni PHGP.

Nasza pasja, doświadczenie, zaangażowanie oraz kwalifikacje gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie. Można u nas nauczyć się latać, skorzystać z fachowej porady, zrobić przegląd i naprawę sprzętu. Ponadto można doskonalić umiejętności w każdych warunkach pogodowych oraz skorzystać z zaplecza technicznego.

Maciej Rataj

Instruktor Maciej Rataj – absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, motolotniarz, modelarz RC, mechanik motolotniowy, samolotowy i wiatrakowcowy. Współzałożyciel Lubięcińskiego Stowarzyszenia Lotniczego „Ikarus” oraz wiceprezes Obornickiego Klubu Spotów Lotniczych w Golędzinowie.